| Daria1992 a întrebat:

Pofta de sarat insotita cu ragaieli, stare de greata si arsuri stomacale sau dureri in piept poate fi ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi grav sau poate fi mai putin grav.Arsurile stomacale sunt semn ca exista acid gastric mai mult decat normal.Ragaielile sunt semn ca inghiti aer cand mananci sau bei apa deodata. Durerile in piept sunt de la acidul gastric care urca in sus. Starea de greata sigur ca de la acidul gastric poate fi. Am zis poate deoarece aici ne dam doar cu parerea si numai un medic specialist poate da un diagnostic corect.