| marinush a întrebat:

Port ochelari de vreo 2ani. dar inca nu m-am obisnuit.la scoala nu-i port pentru ca am niste colegi cum credeti ca as putea sa ma obisnuiesc cu ideea si sa-i port fara probleme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mirco a răspuns:

Eu cred ca niste probleme de sanatate sunt mult mai importante dacat parerea unor oameni asa ca eu te sfatuesc sa ii ignori

3 răspunsuri:
| cici a răspuns:

Sa stii ca problema va fi a ta daca nu ii porti. la fel am facut eu si acum sufar.scoala a trecut si eu am ramas cu problema. dar poti sa cauti o forma potrivita pentru ochelari si sa fii la moda. tu alegi ce -i mai bine

| Bogdanna a răspuns:

Nu te lua dupa parerea celorlalti. Ei nu sunt tu, ei nu poarta ochelarii pe care ii porti, ei nu au problemele tale. Tu ai.Incearca sa nu le mai dai atata importanta si sa le dai satisfactie, sa fii mandra ca ii porti, raspunzandu`le mereu ca tu chiar ai nevoie de ei, dar pun pariu ca daca si ei ar fi in locul tau s`ar simti la fel si nu le-ar conveni. Sper ca te-am ajutat :X

| xLikeTpu a răspuns:

Bună.
Prin " pentru. că am niște colegi " - vrei sa spui că te jignesc?
IGNORĂ-I OFFICIAL!
Și poartăți ochelarii pană la termenul expirării., nu-i băga in seama, lasăi.
Eu cred, că, din toți ai și tu mai multe prietene ADEVARATE!
Bafta!