| anonim_4396 a întrebat:

Pot ajuta antibioticele in lupta cu acneea?
Tin sa mentionez ca sunt de sex masculin, si acneea e cam pe sfarsite, adica mai am 2-4 cosuri pe frunte, restul sunt urme sad
daca sunt bune antibioticele, ce mi-ati recomanda (includeti si un pret daca se poate)big grin
scuzati ca dau buzna cu intrebari happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mymed a răspuns:

Unele forme de acnee sunt cauzate de infectia cu Propinibacterium acnes sau tulpini de stafilococ, caz in care sunt utile antibioticele.
http://www.mymed.ro/tratament-acnee-cosuri.html

3 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Nu sunt bune antibioticele, deoarece acneea nu e din cauza unor bacterii/virusi etc. antibioticele fac ce le zice numele (anti biotic=vietuitoare) deci nu are cum sa te ajute...acneea e din cauza altui factor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Categoric NU. Foloseste un tratament! cu lumina polarizata cu Bioptron. Sugestia are la baza multe reusite

| Pauleboy a răspuns:

Pai, pe net nu vad tratamente, doar sa cumpar aparatul.
tratamente nu exista?