| curious01 a întrebat:

Pot dauna la cosuri/aacnee salamul, mierea sau paine? urgent, multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Silvia93 a răspuns:

Salamul

| Mario76 a răspuns:

Alimentatia necorespunzatoare si in special mezelurile care contin aditivi, coloranti, E-uri, cauzeaza la acnee. Alte cauze mai pot fi si ciocolata ( nu la toti ), excesul de dulciuri in general. Mierea de albine nu cauzeaza sub nicio forma si nici intre consumul de paine si acnee nu a fost stabilita pana acum vreo legatura. Preferabil ar fi mancaruri bazate in special pe legume, consum de fructe, carne slaba, in special fiarta sau gatita la cuptor ori pe gratar, evitarea rantasului la mancaruri...

| Mario76 a răspuns:

Si evitarea condimentelor, ca asta am uitat, care irita acneea. Piper, ardei iute, vegeta si alte porcarii...