| Carlasnb a întrebat:

Pot face testul de sarcina in a 5a zi doua actul sexual?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, doar după 21 de zile

| Violleta2022 a răspuns:

Il poti face cand vrei, doar ca-i inutil si arunci banii pe fereasta, fiindca nici un test din lume nu poate detecta o sarcina dupa 5 zile de la sex.

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala. Ma refer la testul din comert.
Se mai poate face un test de sarcina la un laborator de analzie medicale, din sange, dar numai DUPA 14 zile de la ultima partida sexuala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Il poti face doar ca nu e relevant.
abia dupa 20 zile are relevanta

| mihai69 a răspuns:

Da, dar îl faci degeaba.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cum am spus si la cealalta intrebare:
https://www.tpu.ro/dragoste-si-sex/pot-face-test-de-sarcina-in-a-5-a-zi/

| Teo29 a răspuns:

Iti doresti sa fi ramas gravida?