| Andreea123567 a întrebat:

Pot lua clorocalcin daca am spotting din cauza anticonceptionalelor? tine de o luna si a devenit deranjant ( mentionez ca ste prima luna cand iau )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Atunci asteapta, dar nu lua clorocalcin pentru nimic... nu-ti baga chimicale in corp, care oricum nu-ti fac nimic la scurgerea menstruala.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Clorocalcinul nu este indicat la dereglari menstruale!
Mergi la ginecolog, ca sa se afle cauza sangerarilor!

| Andreea123567 explică (pentru Violleta2022):

Pai am inteles ca de la anticonceptionale am spotting si ca poate tine pana la 3 luni adica primele 3 luni care le iau. este deranjant si am inteles ca este normal

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreea123567):

Atunci asteapta, dar nu lua clorocalcin pentru nimic... nu-ti baga chimicale in corp, care oricum nu-ti fac nimic la scurgerea menstruala.