| zharmas a întrebat:

Pot raci daca am baut apa dupa 5 min cand am ajuns acasa dupa alergare? M-am schimbat de tricou si de toate hainele transpirate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,dar transpiratia este pentru a te racori, bea apa la temperatura camerei, nu apa rece indiferent de anotimp

| zharmas explică (pentru RAY):

La plamani ma refer.

| RAY a răspuns (pentru zharmas):

Si eu la fel, poti da in pneumonie

suntserios
| suntserios a răspuns:

Raceala e provocata de unvirus nu de apa rece sau de transpiratie

| gogu220 a răspuns:

Dacă apa era rece se pot inflama amigdalele.

| ibaal a răspuns:

Ce treaba are apa cu raceala!?
Era rece sau ce?!
N-o sa ai nimiclaughingDaca ai prins vreun virus in timp ce alergai, altfel se pune problema big grin

| Iuliapp a răspuns:

Dacă apa e rece nu e Ok, mai ales dacă ești transpirat. Corpul poate fi încălzit și apa rece schimba brusc temperatura și nu e deloc Ok. nu vreau sa te sperii dar nu mai bea apa rece după ce vii de la alergat?