| Nexus7i8 a întrebat:

Pot sa am insuficienta cardiaca dacă am tensiunea bună?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai un medic cardiolog ar putea sa te ajute cu un raspuns, mergi saptamana viitoare si programeaza te la un EKG

| sierra1 a răspuns:

De asemenea și calviția poate genera asta

| Irinelp a răspuns:

Insuficiență cardiacă înseamnă că inima nu pompează sângele cum trebuie și atunci ar trebui să provoace și ritmuri iregulate (anormale) deci dacă ritmul tău este bun înseamnă că nu ai insuficiență cardiacă, dacă te deranjează sau crezi că ai putea avea o problemă atunci ar trebui să vezi un Cardiolog. Cei care răspundem la astfel de întrebări nu suntem medici și chiar de ar fi nu pot da nici eu un rezultat prin '' telepatie telefonică ''.

| BlackPixel a răspuns:

Nu cred. Tensiunea este data de miscarea cardiaca.