| magma8 a întrebat:

Pot sa conserv analizele de scaun in frigider?
Da, stiu dezgustator. Faza e ca maine trebuie sa predau analizele de scaun la ora 8(analize pentru practica de asistent medical), iar acum(ora 17:44) practic fac pe mine...As putea sa risc sa vad maine dimineata, dar nu sunt sigur ca pot produce ceva. Intrebarea mai buna e, pot sa conserv fecalele in frigider/congelator/afara(cam -10 C)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Da, insa la frigider, nu congelator.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le bagi in 2 recipiente si e mai sigur, sa ai si o manusa de unica folosinta pe mana

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu-ti este jena de asta, poti sa le tii in frigider, de ce nu? Daca ai posibilitatea sa le tii si afara, este si mai bine.