| Denisaaaaaaaaaaa33333 a întrebat:

Pot sa fac baie in piscina cand am menstruatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Dacă vrei să te duci la înnot, ar fi bine să porţi un tampon şi ar fi bine să te obişnuieşti să îl schimbi înainte şi după ce înnoţi.
Multe femei înnoată în perioada asta.
Te pup!

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, este complet interzis, ca masura de igiena. In piscina este apa putina si dulce, prin urmare contaminarea chiar cu cantitati minime de sange ii pune in pericol pe toti cei care o folosesc.
daca vrei sa faci baie in mare (unde apa este sarata si multa), o poti face purtand un OB si stand putin in apa. Dar in piscina este absolut interzis.