| Maria330 a întrebat:

Pot să fac vaccinul anti-tetanus dacă am o infecție, gen una la măsea/dinte sau la tractul urinar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Orice infecție în corp este contraindicație la vaccinul anti-tetanos.

| GirthD a răspuns:

Intreaba medicul, nu pe noi

| JustDeedee a răspuns:

Din câte știu eu, în momentul în care ai o problemă de sănătate, nu ai voie să faci vreun vaccin ca să nu existe complicații. Totuși, eu îți recomand să vorbești cu medicul tău de familie pentru că el este specialistul în cazul și nu noi. Îți doresc multă sănătate și numai bine!

| darrio2007 a răspuns:

Un medic ti-ar raspunde mai clar.