| ZitaRita a întrebat:

Pot sa ma imbolnavesc de schizofrenie daca am ADHD și autism? Va rog sa îmi spuneți ca eu chiar nu mai vreau sa fiu diagnosticată cu altceva! Am auzit ca nu poți avea copii dacă ai schizofrenie!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să-ți găsești activitați care să-ți ocupe timpul, așa nu o să mai fii așa mult stresată pentru boli psihice.
Multă sănătate!

| Mindfulness a răspuns:

Hei de unde ești? Daca ești din Timișoara ne putem cunoaște noi happy
Nu mă interesează ce probleme ai sa fii doar cuminte si sa nu fii grăsuțăhee hee
Și eu îmi caut iubita, și eu am probleme așa că nu judec ci acept așa cum e omul daca are bun simt.

| ZitaRita explică (pentru Mindfulness):

Eu sunt din Ploiesti!

| ZitaRita explică (pentru Mindfulness):

Stau intr-un sat foarte aproape

| Mindfulness a răspuns (pentru ZitaRita):

Daca erai din Timișoara eu ieșeam cu tine la un suc,chiar nu mă interesează ce probleme ai avea,eu am alta mentalitate nu judec omul cu probleme psihice,incerc sa ajut daca se poate. E păcat,simt că ești un om bun, nu e vina ta că trăiești într-o țară de idioți, care te judeca din orice, stai departe de oamenii toxici care nu te apreciază, stai la distanță și de neamuri daca sunt răi și nesimțiți.