| Yoyo222 a întrebat:

Poți lua permisul cu nistagmus? E cineva care are nistagmus și are permis?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este dificil de spus, fiindca nu stim cat de avansat este nistagmus si daca mai este sau nu pe lipsa cu bolile interzise.
Evident ca iti poate afecta acuitatea vizuala, dar nu se stie cat de rau este, de aceea, doar un medic oftalmolog ti-ar putea spune, dupa o consultatie amanuntita.

| NunuNini a răspuns:

Nu treci de controlul medical.