| anonim_4396 a întrebat:

Poti sa faci topless cand esti pe stop (cand ai menstruatie)?
Din punct de vedere medical. voi ce credeti? straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

In general, toplessul nu este indicat - radiatiile, ai auzit de ele?!winking Dar daca te intrebi, daca are legatura una cu alta, raspunsul este NU, menstruatia si sanii dezgoliti nu prea au de a face una cu alta. Insa statul la soare ARE, poate sa ti se faca rau si sa ai himorogii abundente.
Ai grija de tine! day dreaming

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu, e OK. happy Daca ai stat doar atat, nu cred, ca ai apucat sa-ti faci vreun rau. day dreaming

NOname
| NOname a răspuns:

@I Love Summer :X, ma bucur ca ti-am fost de folos! day dreaming
Mersi! happy

luciana
| luciana a răspuns:

Nu mai face topless, nicicand! Poate ca nu esti informata ca expunerea sanului ( ce este de o mare semnsibilitate ) la soare, poate genera Cancerul de san din cauza razelor ce strabat tesuturile acestuia. Daca ai un san frumos, nu trebuie sa il si afisezi ca sa fie observat de altii, ci sa il protejezi pe cat poti de razele lui, ce sunt atat de contraindicate azi si ma mir ca tu, inca nu ai auzit aceasta. Nu te descoperi pe zona aceasta atat de sensibila, doar de dragul admiratiei altora, ci protejeaza-l si expune-l cat mai putin la soare, ce acum a devenit mult mai daunator decat am stiut vreodat'. Sanatatea este cel mai de pret Dar, de aceea pretuieste- o! Nici nu stii cat de norocoasa esti, dar totodat' fii inteleapta ca acest Dar, iti poate fi luat intr-o clipita, naruindu-ti toate visele. Numai bine, Lucien.

| sallysirop a răspuns:

Ce treaba are? ma gandesc ca vrei sa stai fara sutien. nu cred ca are nimic

| abydeea a răspuns:

Da poti dar nu cand este soarele prea puternic

| klary a răspuns:

Da nici o problema dar sa folosesti o crema cu protectie ridicata pentru sani

| crissx a răspuns:

Sigur! Nu e nicio problema, cu conditia sa nu te expui prea mult!

| andreutza94 a răspuns:

Din cate stiu eu expunerea la soare in aceasta perioada nu este tocmai indicata. Asa ca de ce sa nu astepti vreo 3-4 zile si apoi sa te duci la plaja? Parerea mea.

:*