| bluesky a întrebat:

Povestiti-mi in detaliu despre cum ati slabit si cum reusiti sa va mentineti!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Suzy a răspuns:

Ce poti face este sa scazi numarul de calorii pe care le consumi zilnic - undeva aproape de 1. 000 - 1. 200. Chiar daca nu mananci mult la o masa, ai grija sa imparti mancarea pe care o cunsumi intr-o zi in 5 sau 6 mese. In felul acesta, nu risti sa te mai scoli de la masa simtindu-te foarte grea si plina.

Bea multa apa. De la 5-6 pahare pe zi. Chiar daca nu iti este sete, consuma cat mai multe lichide. Fara, insa, ceaiuri indulcite, sucuri carbogazoase sau bauturi alcoolice. Multa, multa apa, lamaie si un pic de menta te vor racori si revigora. Un mic truc ar fi ca in fiecare dimineata sa bei un pahar de apa. A doua zi sa bei un pahar si jumatate. A treia zi doua. Si de aici inainte cate doua pahare de apa dimineata inainte de micul dejun.

Sport - o jumatate de ora de alergat o sa faca minuni pentru tine, pentru tonusul tau muscular, pentru nivelul energiei din acea zi. Daca inca simti o pofta nestavilita de foame, spala-te pe dinti. Gustul aromat al pastei iti va diminua senzatia de nemancare.

Asa te si mentii
eu nu am slabit big grin da vreau sa ma ingrashee hee

7 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Am slabit 25 kg in doar doua luni de zile, cu medicamente naturiste pe baza de fructe, pofta de mancare nu am avut dar sete aveam foarte mare, eram in stare sa umblu dupa mine cu sticla de 2 l de apa.

| mariazet45 a răspuns:

Am slabit 22 de kg in 5 luni, primele 2 luni cu reductil, reduce pofta de mancare si face sete, asa am reusit sa beau 2 l de apa pe zi, fara paine, fara prajit, fara 2 feluri de mancare la masa, fara masa dupa ora 18, fara carne de porc, sarmale, paste, prajeli. Ceva abdomene vreo 30 pe zi [acum nu mai pot face ca ma doare spatele]si miscare cat se poate. Fara alcool si dulce. Dupa aceste 5 luni am luat o pauza iar datorita acesti pauze nu mai pot slabi.Nu am slabit de o luna nici un gram, ba chiar acu cantarului se duce in sus si in jos functie de pofetele mele zilnice. Mai nou acum am pus cantaru in fata frigiderului sper sa fie de bun augur.

| DonGiovanni a răspuns:

Poi... e o poveste lunga...la sapa lenesule
! si sa vezi ce arunci slanina de pe tine big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am portionat alimentele, portiile, 100 gr la 3 ore, mananc tot ce poftesc dar numai 100 gr, am slabit 8 kg in 2 luni, ma mentin de 6 ani la 64 kg, 172 cm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Anul trecut, la sport, inainte de a incepe jocurile sau altceva, profesorul ne spunea sa facem tururi, cat mai multe... Aveam educatie fizica doar de 2 ori pe saptamana, dar cu acele 2 ore, am slabit putin... Si in timpul saptamanii, dupa lectii sau cand am timp, merg in parc cel putin 20 de minute si alerg. Nu conteaza cat de repede alergi, alergi cum poti... daca esti obosita, mergi! Si asa faceam aproape in fiecare zi 20 de minute. Cu o alimentatie sanatoasa ( fara dulciuri multe fructe) am slabit in 2 luni 10 kg. E usor!
BAFTA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fumez, dar nu-ti recomand cura asta. Incerca sa faci sport si sa mananci mai atent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti afla toate informatiile si chiar cumpara reductil de pe www.reductil.ro Acesta este site-ul oficial al lor in Romania. Eu una am comandat ,si dupa o luna,impreuna cu o dieta usoara am slabit 10 kg! Mult succes!