| Clannad a întrebat:

Preferati laptele de la tara (direct de la vaca ) sau laptele de la magazin, ex : Fuga, Milka etc?
Si de ce?

O zi buna happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreeaaa_1471 a răspuns:

Eu una, prefer laptele de la magazin, pentru ca ala de la vaca e cam gretos, si nu.l suport.

Ms, la felbig grin

20 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Prefer laptele pasteurizat, gen Tuborg, Guiness sau Silva Black.

| Diiiaaa a răspuns:

Ambele.

Pe de o parte laptele de la vacutsa,pentru ca e mai sanatos decat cel de la magazin.

Pe de alta, cel de la magazin, pentru ca nah...nici nu stiu sa zic de ce imi place darthinking laughing

O zi buna si tie;-)

| smile20000 a răspuns:

Laptele de la vacuta deoarece este sanatos si cel din magazin se baga tot felul de chestii nesanatoase si eticheta minte mereu

| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

Sigur ca laptele de la magazin! de ce? pentru ca cel de la tara miroase urat si nu are gust bun, cred ca e grettttos big grin

| nicole_2751 a răspuns:

Laptele direct de la vaca e mai sanatos,zic eu.Cel din magazine este plin de chimicale,de agenti care sa-l faca sa tina cat mai mult,este diluat si in plus,cel care expira pe rafturi,este dus inapoi la fabrica,fiert, bagate chimicale in el, si repus la vanzare. Oricum.n-am murit de la el.O zi buna si tie!(;

| JustABelieber a răspuns:

Perfer laptele de la tara pentru ca in cele de la magazin nu ai idee ce baga in el si nici nu sunt bine ambalate.cel de la vaca nu are tot felul de porcarii.eu il recomand pe cel direct de la vaca!

| Bogdanux a răspuns:

Prefer laptele de la tara, mi se pare mult mai bun si mai sanatos, spre deosebire de cel din magazin, unde nu stii ce poate contine ( depinde de producator poate).

| ZapaciLaa a răspuns:

Eu prefer laptele de la magazin pentru ca e degresat. Pai laptele direct de la vaca are grasime 40%-50% si asta de la magazin 0, 1%-7, 5%.

| Ziiziii a răspuns:

De la tara si de la magazin, ambele imi plac... uite motivele
1.de la tara pentru ca e mai sanatoasa
2.de la magazin pentru ca are alt gust
pa-pa

| agentulagent a răspuns:

Nici un lapte de magazin nu este natural cum il mulgi direct de la vacawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laptele de vaca, fiert bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer sa-l beau direct din uger!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai Clannad, eu prefer laptele de la capra. Mi se pare aparte fata de cel de vaca. Bineinteles fiert si fara caimac, ca mi se face scarba.

Legat de cele de la magazin, pe vremea cand stateam in Bucuresti nu puteam bea altceva, dar acum, daca beau din ala direct de la sursa, mi se pare mult mai consistent iar daca gust apoi si din cel gen Zuzu sau orice altceva, apa de ploaie.

Invers nu e valabil ca mi-ar veni sa vomit.

| Progeniturã a răspuns:

Milka nu e ciocolata?

| Hallie a răspuns:

Hi Clannad.In urma cu cateva luni am avut o alergie uratal; m-am dus la dermatolog si na, mi-a dat un regim foarte strict; astea sunt niste detalii pe care am vrut sa le zic.Si printre alimentele pe care aveam voie sa le mananc/beau se afla laptele( de la vaca).
Pa, pa

| harri2000 a răspuns:

Cel de la vaca de la tara nu mai ca trebuie sa il fierbi ca sa fie bun(asa face mama) e mult mai bun decat cel de la magazin
?

| alexidragon a răspuns:

Eu prefer laptele de la tara deoarece am incredere ca nu contine chimicale

| Capsunnica a răspuns:

Ce aveti toti cu laptele din magazin?!?!? nu e adevarat ca e mai nesanatos.laptele de la magazin are alt gust pentru ca i'a fost scoasa grasimea din el( iar grasimea aia se va folosii la fabricarea untului, etc.) mie una imi place mai mult cel din comert pentru ca nu vad la ce e buna toata grasimea aia din laptele de la vaca laughing ( e buna doar daca iti place gustul tongue )

| sperma_4844 a răspuns:

Eu iti zc sa folosesti laptele natural, cel de la magazin este trecut prin tot felul de aparaturiwinking

| 바보규 a răspuns:

De la tara e cel mai bunwinking Fulga, Milka etc. sunt cam fara gust laughing