| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea are o problema dentara ..adica nu stiu cum sa va zic ..are gingiile foarte rosii. a incercat multe chestii dar nu a mers. Ce ar trebui sa faca in privinta asta? Un remediu ceva, alte chestii care le-ar putea incerca?. Vreau sa o ajut cumva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

Poate fi o inflamatie, dar cel mai competent sfat poate sa-l primeasca de la medicul specialist stomatolog, acela poate si sa-i prescrie tratamentul ce trebuie urmat, dar pentru asta trebuie sa se prezinte la un cabinet.Respecte

4 răspunsuri:
| Bogdana a răspuns:

Mergeti la dentist.Nu o lasa sa se trateze dupa ureche, pentru ca mai rau faci.De ce sa lasati sa treaca zilele, cautand leacuri babesti, cand ati putea rezolva intr-o singura zi totul, mergand la stomatolog? Succes.

| NickName01 a răspuns:

Cauta si un tratament naturist...

| NickName01 a răspuns:

Trebuie sa se intereseze si la un cabinet medical, pentru a nu fi acesta simptomul unei boli...

| CeltiCraiN2 a răspuns:

Du-o la un stomatolog, nu o lasa asa, accea posibila infectie(sau ce are ea) se va agrava si va deveni si mai dificil