| anonim_4396 a întrebat:

Prietenei mele i'a iesit un fel de cos langa.labia dreaptastraight face si'a facut programare la gine dar abia vineri. aveti idee ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Pai, poate fi un simplu cos sau simptomul unei infectii cu transmitere sexuala. Mai are si alte simptome: mancarimi, scurgeri mai abundente, cu miros neplacut etc? O sa ii spuna ginecologul, daca e valabila varianta a doua, va trebui sa urmati tratamentul impreuna, chiar daca nu ai simptome si, o perioada, sa folositi prezervative. Daca e prima, ii va recomanda un tip de alifie care are ph neutru si nu irita pielea sensibila din zona aceea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Indică o posibilă boală cu transmitere sexuală.
Dacă se confirmă, trebui să te tratezi și tu alături de ea pentru a preveni recidiva.
Mai poate apărea și în urma epilatului cu ceară, un fir de păr s-a încolăcit sub piele și a început să coacă.
Foarte bine că și-a făcut o programare la medic, mergeți împreună.
Sănătate.
Pa, pa.

| Brigitta a răspuns:

O prietena a avut ceva asemanator si s-a dus la spital unde un medic i-a zis ca-i un coslaughing. Nu i-a placut ce a zis medicul cela si s-a dus la o clinica privata, avea un chist si a operat-o in saptamana ceea.
Acuma nu zic ca si ea are la fel... Dar ginecologul va sti cel mai binehappy

| ioanaa a răspuns:

Ori e simptomul unei infectii cu transmitere sexuala, ori poate fi un furuncul. Iti dau un link ajutator, sper sa-ti fie de folos si sper ca prietena ta sa-si rezolva problema. http://www.sfatulmedicului.ro/......erale_1401