| Rina_2681 a întrebat:

Prietenu meu este slabutz, a inceput sa mearga la sala si vrea sa incerce niste anabolice (steroizi) ce zice sa incerce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primul rand va avea mari probleme de erectie, iar in cativa ani va fi impotent de-a bineleea. Poate el prefera muschii capacitatii de a face sex. In al doilea rand, am vazut chiar de curand un baiat de 23 de ani care murise datorita unor anabolizanti (inima i-a cedat). Mai demult, am avut un student care fusese campion la culturism si luase anabolizanti pana facuse hepatita fulminanta si fusese la un pas de moarte. Dupa aceea toata viata are interzis la alcool, carne de porc, sucuri, lactate grase, practic trebuie sa tina regim strict sa-si conserve ce i-a mai ramas din ficat.

| Bacemi a răspuns:

Parerea mea e sa nu foloseasca steroizi. In rest e foarte bine.

| mihaa a răspuns:

Eu zic, vitamine centrum e mai bine, nu ca porcatii de steroizii

| mariobros a răspuns:

Mai bine nu... fara steroizi.

| m4them4tic a răspuns:

Daca mananca bine(nu fast-food si alte c. c. uri) si face sala sigur tot ceea ce s-ar transforma in grasime daca nu ar face miscare se va transforma in muschi, bine, nu tot dar 80 % da.

| tim a răspuns:

Si eu sunt slabutz, dar nu i-as recomanda asa ceva, ca alea te slabesc pe termen lung, desi pe termen scurt te fac sa arati grozav.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mai adresat si ieri aceasta intrebare.
http://www.tpu.ro/......rau-mersi/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai frate nu pui steroizi pe tine ca o sa ajungi ca un gandac. sa puna proteine daca vrea sa puna greutate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Proteine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul sfat pe care sa il dau, in afara de cel de a NU folosi steroizi este sa caute alte alternative mai sigure, si plus de asta e si incepator "GRAV"! Steroizi sunt niste substante chimice si e o metoda periculoasa pentru sanatate si efectele secundare negative îi pot afecta viata atat pe termen scurt cat si pe termen lung.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici un caz, mai bine aport marit de proteine din surse naturale ( ex. batoane proteice de la Nutrilite) la dieta zilnica. Cel mai bine sa vorbeasca ca instructorul si sa urmeze indicatiile lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mayasul are dreptate.proteine naturale si daca nu sunt de ajuns surplusuri proteice.In rest, tras de fiare la greu!

| Tot.Eu a răspuns:

Poi dc nu? Daca el vrea sa faca asta e bine :p Si prietenul meu cica ar vrea. dar nu s`a decis incalaughing :*