| Upz0r3 a întrebat:

Prin lama de barbierit folosita in comun se pot lua boli ca hepatita, hiv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, se poate lua infectia HIV, precum si hepatita B, C si D. Niciodata sa nu folosesti lama de ras in comun cu o alta persoana, este o problema de minima igiena personala.

| mgtow a răspuns:

Daca o iei de la alt tip si are boala dar s-a zgariat si i-a iesit iritatie in contact cu iritatiile care iti ies tie se transmite boala.

| al3xander a răspuns:

Da desigur. niciodata nu folosi lama de barbierit la comun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Exact! Daca ai o mica taietura,iritatie se poate lua foarte usor.
Niciodata nu folosesti nimic in comun, totul sa fie strict personal ca si periuta de dinti, pieptenele, prosopul, lenjeria etc.
Te pup!

| NeymarJr11 a răspuns:

Daca, cealalta a avut se poate prin sange... thinking nu stiu intreaba doctoru

| AriadnaTPU a răspuns:

Da