| Diegoxyz a întrebat:

Probleme de inima se pot rezolva cu medicamente?
De ex. eu am 15 ani si mi-a zis de o posibilă problema,nu gravă, la valvă
Adică ea e mai "leneșă si nu se deschide cum trebuie uneori
Credeti ca se ajunge la operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa parerea mea, inima "lenesa" se poate "repara" prin antrenament.
Intreaba medicul care a constatat aceasta anomalie: daca poti face sport, din care, si daca considera ca valva cu probleme se va "antrena" si ea, sa functioneze normal.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta decide medicul.
Mai bine operat, decât răposat.

| ancaval a răspuns:

Ai un medic, da? Atunci de ce pui întrebări aici? Întreabă medicul. El știe cel mai bine problema ta. Operația o stabilește DOAR medicul și NU noi!

| Diegoxyz explică (pentru ancaval):

Stiu, am programat pentru Mâine, era doar pentru linistea mea

| ancaval a răspuns (pentru Diegoxyz):

Crezi că noi putem să-ți asigurăm liniștea?

Ascultă tu de medic.