| Georgian22 a întrebat:

Pun intrebarea asta pentru un vecin.
Are probleme cu vederea, cu ochiul stang nu vede deloc, doar niste umbre, are glaucom, se poate opera sa mai vada? Indiferent de pret

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Doar un specialist poate sa ii zica ce se mai poate, mai ales ca deja a cam stat si glaucom-ul e cam avansat.

2 răspunsuri:
| xNobooody a răspuns:

Ar trebui să-l ajuți tu sau cineva din familia lui să vă duceți la un specialist oftalmolog, în general se poate să vadă din nou după ce este efectuată operația, dar aici totul ține de glaucom dacă este avansat ar fi mai puține șanse. Totuși, mergeți la un doctor să vă dea el un sfat cu ce este de făcut! Numai bine! ❤?

| goguPatent a răspuns:

Confunzi TPU cu un cabinet de oftalmologie