| jandarmu a întrebat:

Pungile sub ochi la ce varsta se pot opera daca sunt genetice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bobby_7474 a răspuns:

Pungile sub ochi nu tr neaparat operate,pentru ca sint remedii pentru asa ceva(iar daca sint genetic,pot sa reapara),iar pungile sub ochi apar atunci cind,lichidele nu mai sint eliminate corect in exteriorul organismului din cauza:inaintarii in virsta,odihna insuficienta,aportul scazut de lichide,boli de rinichi,ficat,cardiace,infectii...Pot sa-ti spun unele remedii:-felii de cartofi,castraveti aplicate pe ochi,frunze de varza cruda,compres reci cu infuzii de ceai de flori de tei, alternativ compresele incepi cu cald, apoi rece.Alimente bogate in vit.C care ajuta la productia de colagen,pentru. cearcane este bine alimente bogate in vit.K,fortifica peretii vaselor de singe,se poate folosii chiar local un tratament cu aceasta vit.,hidratarea cu ulei de jojoba, sint f multe alternative pentru a scapa de pungile, cearcanele de sub ochi, mult succes

2 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Nu cred ca se pot opera. Fa-ti analize sa nu ai probleme cu rinichii.

| jandarmu explică:

Astea cu pusul pe ochi de cate chestii am facut (vit. ca nu am incercat), dar degeaba; un gel special pentru ochi am probat (inutil).Eu le am de pe la 6 ani(atunci nu prea se cunosteau) dar acum s-au mai marit si ma enerveaza cand colegii ma intreaba "da ce fac noaptea?" (dorm destul).Si la frig se accentueaza asta.Va multumesc!