| KameliaU a întrebat:

Purtarea sutienului afecteaza cresterea sanilor? Sau daca port sutien o sa mi se lase? Ai mei sunt in crestere si am purtat de la 12 ani sutien si nu mi-au mai crescut deloc iar acum am 13 si nu mai port deloc. Va rog sa nu radeti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Șurubelniță a răspuns:

Sanii nu iti cresc asa peste noapte, iar intr-un an de zile e normal sa nu vezi vreo schimbare majora. Stiu ca iti doresti sa ai ditamai bidoanele, ca x, y, z au sanii mai mari ca ai tai. Ai rabdare, iti vor creste treptat cu varsta!

Răspuns utilizator avertizat
| Sclipirici a răspuns:

Nu.Este indicat in timp ce faci sport.
Eu port tot de la 12 deoarece chiar mi-a trebuit.Acum port in fiecare zi.Nu se lasa sanii, doar ca trebuie sa iti alegi sutienul potrivit : sa nu fie nici prea mare dar nici prea mic.

| Michiii a răspuns:

Din cate stiu eu si din cate mi-a povestit maicamea si matusamea nu afecteaza. Dar e mai bine sa porti sutien fara sarma. pentru ca s-ar putea sa ti se formeze noduri straight face... Nu stiu daca te-a ajutat cu ceva dar sper ca ti-a fost de folos. Ti pup pa-pa :* :* wave

| Alleksaandra a răspuns:

Daca nu ai deloc, si porti cu burete, da, ti'i afecteaza, dar daca porti marimea ta, e bine big grin

| jackyboy12 a răspuns:

Nu ai observat tu cred, nu e problema daca porti sutien.iti cresc in ritm normal.