| Valentineee a întrebat:

Răul de mașină din senin poate fi semn de sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Da, poate fi.

| Andrei0410 a răspuns:

Putin probabil. De obicei, te apuca răul peste tot, nu doar in mașină. Mai degrabă te apuca răul cand încerci sa mănânci. Oricum cel mai bine verifici cu un test de sarcina, chiar 2-3 ca sa fii sigura. Asta cu răul deodată de mașină poate sa fie si de la sistemul de echilibru, aflat in urechea interna. Dar aici trebuie sa mergi la medicul de familie si sa ii explici simptomele si te trimite el mai departe la un medic specialist.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Poate fi si o indispozitie digestiva.