| cubuzunarulgol a întrebat:

Recomandaţi-mi nişte exerciţii eficiente sau alte metode pentru dezvoltarea masei musculare a picioarelor şi a feselor. Am 17 ani, şi sunt cam.prea slăbuţă. = )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Dianné a răspuns:

Daca intr-adevar ai o problema cu greutatea, pentru ca esti foarte slaba, nu ar trebui sa lucrezi atat de mult cu exercitii pentru dezvoltarea masei musculare. Eu zic sa te apuci de un regim, alcatuit din paste fainoase, carnita de pui, vita, peste, ceva proteine, lactate din plin, si bineinteles legumele si fructele. Nu incerca metodele inselatoare, si anume:
- sa mananci numai de la fast-food;
- sa stai in fata PC-ului toata ziua, cu punga de chipsuri in mana;
- sa nu iesi deloc pe afara, sa nu faci efort fizic;
- sa ignori legumele si fructele.

| herbalist a răspuns:

Eu m ai degraba as zice sa faci genoflexiuni, impingeri pentru picioare si pentru fese 1, stand pe burta si ridici piciorul stang cate 4 serii a cate 10 exercitii si apoi cu dreptul, dupa faci pauza si incepi din picioare la fel;)http://www.youtube.com/watch?v=qTW3_P8eQaU
http://www.youtube.com/watch?v=bWObA3hQ0bI si mai gasesti si u mai multe...;)bafta:-bd

| capricc a răspuns:

Daca vrei slabire localizata este bine sa incerci exercitii de fitness, mai ales cele pe zone dar cu incalzire inainte. Uite un program pentru fesieri de 30 de zile, destul de apreciat zic eu http://fucsia.ro/......e-30-zile/