| VibeTrix a întrebat:

Respir foarte foarte des si numai la asta ma gandesc. Daca nu m-as mai gandi nu cred ca as respira atat de des...
Cum sa nu mai ma gandesc? Uneori respir pe gura din cauza asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| raMLesS a răspuns:

Încearcă să respiri pe urechi.
Dă-mi fundă.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate esti racit

| VibeTrix explică (pentru RAY):

Sunt fata, si nu, nu sunt racita

| RAY a răspuns (pentru VibeTrix):

Poate ca faci mult efort

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este bine ca respiri. Asta ajuta foarte mult.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Poate ai astm.De ce nu mergi tu la medic? Nu cred ca are legatura ganditul cu respiratul. Daca eu ma insel, atunci tu esti primul om din lume care o sa moara in in somn, pentru ca nu te mai poti gandi ca trebuie sa respiri si o sa mori.Mai grav, daca uiti sa respiri? Ce te faci atunci?
Acum, radem, glumim da nu ne jucam cu sanatatea! Iesi la medic si lasa ganditul ca nu esti prea buna la asta.

| VibeTrix explică (pentru FABULOSUL6000):

Nu intelegi, dar mersi...
Mai mananca peste, ajuta la memorie big grin

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru VibeTrix):

Nu inteleg, dar de ce te gandesti la respirat? Adica stai asa, sa ne imaginam.Tu : Trebuie sa inspir *inspira*, trebuie sa expir *expira*,, Pe bune? straight face
Am mancat ieri peste si stau bine cu memoria.

| madalinfindrihan a răspuns (pentru VibeTrix):

Da e probabil sa ai astm si daca nu stii ce e ala cauta pe google.

| VibeTrix explică (pentru FABULOSUL6000):

Nu mai asa...
Ma gandesc la lucrul asta si respir mai fortat sa zic... nu cred ca intelegi
Dar daca nu ma gandesc, respir mai bine

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru VibeTrix):

Ba eu inteleg foarte bine.Am presupus initial ca ai astm si cand remarci respiratia te gandesti la asta. Daca respiratia in medii cu praf sau fum nu e o problema atunci da o fuga la nenea psihologul.Nu,nu esti nebuna, doar ca ai dezvoltat o anxietate legata de respiratie.Nu ai nici pe dracul fizic, doar ca mental ai dezvoltat gargauni si ai nevoie de cineva sa iti spuna cati gargauni ai si ce specie sunt.

| VibeTrix explică (pentru madalinfindrihan):

Astm la 13 ani? sad

| VibeTrix explică (pentru FABULOSUL6000):

Da. Chiar m-am gandit ca am eu ceva mintal, pe sistem nervos cu asta. O sa merg. Multumesc mult

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru VibeTrix):

Vezi daca mananc peste, sunt si eu de ajutor. laughing