| wannabe a întrebat:

Reteta si recomandarea medicala - care sunt diferentele intre cele doua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Una e UNA si alta e ALTA
Reteta e ceea ce iti da medicul sa iei cu sfintenie, tratament in anumite afectiuni se poate lua toata viata : ex. pastile pentru diabet, pentru inima etc
Recomandarea ti-o poate da medicul, farmacistul etc
Recomandarea poate veni pe langa reteta ca o chestie complementara...de ex. luati pastilele acestea si va recomand sa numai faceti treaba cutare sau sa numai mancati cutare alimente etc