| anonim_4396 a întrebat:

Rog seriozitate.Mi-a aparut o mica bubita pe san, la vreo 2 cm de sfarc este putin adanca si putin de tot umflata, buba are cam 1 cm.Azi-seara am vazut ca am si m-am panicat putin pentru ca nu am mai avut asa ceva pana acum si nici nu m-am lovit acolo(din ce stiu).Am cautat sa fac programare la dermatologie, dar nu are nici un loc liber in urmatoarele 3 zile. Daca are cineva idee si ar vrea sa ma ajuta as fi recunoscatoare.Am 16 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca ar fi intelept sa astepti aceste 3 zile fara sa primesti presupuneri sau sa citesti pe internet (unde ajungi mereu la concluzia ca ai cancer, thanks google).Nu are sens sa iti faci griji decat in momentul in care afli sigur dupa control ca este/poate fi ceva periculos.

| anonim45323570988329838r890 a răspuns (pentru dullcat):

Multumesc,chiar eram foarte panicata cand am vazut ce imi arata pe google

| Anonimafarahaz2 a răspuns:

Nu te panica, si nu cauta pe google simpotomele o sa ti zica ca ai cancer stadiu terminal laughing si eu am avut bubite care ma mâncau nimic grav