| mada_9664 a întrebat:

Sal.am 19 ani si am o problema cu somnul.de cateva saptamani nu pot dormi noaptea pana la ora 5 poate si mai tarziu.amnevoie urgent de o solutie reala care sa functioneze pentru ca am incercat pana si pastile si nimic...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Incerca sa alergi cativa kilometri cam cu o ora inainte sa te duci la culcare. Dupa ce faci dus, bea o cana de lapte cald si apoi iti garantez ca vei dormi ca un nou nascut.

| Beatrice_6624 a răspuns:

Problema se pune astfel:
daca nu dormi si cind esti superobsita, trebuie sa consulti un psiholog, nu psihiatru inca, nu trebuie sa iei ceva de somn ca oricum somnul acela nu este normal la vista ta, dar am o intrebare esti stresata?
te framinta ceva? deci mergi mai inti la psiholog.

| drg1994 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la un doctor parerea mea pup sper sa reusesti sa dormi