| Suleiman a întrebat:

Acum 3 zile m-am lovit la cap deasupra urechii in coltul de la fotoliu.NU mi-am pierdut constiinta doar m-a durut in prima zi si s-a umflat, a 2a zi am avut ameteli foarte usoare si a 3a zi la fel dar nu mai m-a durut, doar cand apas acolo ma doare si simt o umflatura mica.E ceva grav? ce ar trebui sa fac? nu prea as face tomograf doar pentru asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Ai facut un hematom, nu este ceva grav.Trebuia sa tii compresii reci imediat dupa lovitura. Poti masa usor umflatura cu un unguent de baza de extract de castane(gen venoton)Se va retrage in cateva zile! Pentru siguranta poti cere si parerea medicului de familie!