| Mexy96 a întrebat:

Sal TPU, acum 3 zile mi-a fost rau, auzeam un tiuit puternic, aveam urechile infundate abia ii auzeam pe restul din calsa si eram si ametit, plec de la ore si merg la spital impreuna cu o colega sa nu lesin pe drum, acolo ma asculta la plamani, nu zice nimic si doar ca am rosu in gat, foarte tare si ca de asta imi e si rau si sa stau acasa sa ma duc la medicul de familie sa iau scutire, nu am considerat ca e nevoie ca ma simteam mai bine a 2 -a zi, iar mi se face rau, doar ca ma simteam ametit, ma durea capul si imi venea sa vars, merg al medicul de familie care imi spune ca sunt bolnav foarte tare la plamani, ma rog cat stau la caldura in casa sunt doar ametit, dar nu imi e rau ma mai doare din cand in cand capul, sunt si fumator, le-am lasat pe perioada asta iar daca nu ma fac mai bine pena luni, mi-a dat si fisa de internare, fix de asa ceva nu imi arde in momentul asta, as putea avea ceva mai grav decat o raceala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mexy96 explică:

Am fost la o clinica de TBC, prima ora nici nu a vrut sa ma consulte pentru ca sunt minor, problema cu tensiunea cred ca este genetica, bunicul meu a murit din cauza asta avea 22 cu 17 normala, ma rog dupa ce ma ascult s-a si schimbat la fata doctora am facut o radiografie si a zis ca se vede ca am fost racit si ca imi trece, chiar si acum mai am probleme cu ameteala, adica cu tensiunea dar deja a devenit ceva obisnuit mi se intampla cand sunt foarte obosit in rest nu mai am nimica.

| viavo a răspuns:

Salut ce scrie pe fisa de internare motivul? ce medicamente ti-sau prescris? iti recomand sa te internezi indiferent de ceea ce ai in program nu amana nimic ce prinde de sanatate e mai valoroasa decat o intamplare din fie ori ce zi

| 傻瓜的毫不相干 a răspuns:

Banuiesc ca tiuitul ala puternic este efectul unui puseu de tensiune.Deci ti-a crescut tensiunea copile, si cu asta nu e de glumit.Eu cred ca ar trebui sa consulti un specialist si sa lasi naibii tutunul!