| IonuţR1995 a întrebat:

Sal TPU.

Am o problemă la ochiul drept, în întuneric simt ceva 'greu' pe ochi și văd printr-o pată neagră. La lumină își revine la normal. nu port ochelari și văd perfect. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nici măcar un oftalmolog nu se poate pronunța pana nu îți vede tensiunea oculara și nu îți examinează ochiul îndeaproape. Iti va face niște teste apoi Îți pune și diagnosticul dacă tu chiar ai ceva. De tratament veți discuta împreună. Noi nu putem comenta pentru ca la nevoie noi nu te putem opera. Vorbești cu chirurgul la care mergi!

| mudokins78 a răspuns:

Ar putea fi, că trebuie să mergi la oftalmolog!
Ai început de cataractă.

| andrro1 a răspuns:

Buna! Eu cred ca totusi ai o problema dar fara sa o vezi asa cu ochiul liber. Iti recomand sa vizitezi un oculist.