| cosmin3confuz a întrebat:

Am si eu o problema cam ciudata : am cateva luni de cand ma dor picioarele foarte tare, si nu stiu dc, ca nu fac cine stie ce efort, ci doar stau pe PC si cam atat, cam odata la cateva zile merg la fotbal si doar atat dar n-am mai mers de vreo luna(si oricum nu jucam sa ma fortez ), si inca ma dor picioarele foarte tare dc? E din cauza faptului ca sunt in crestere sau ceva de genu? Ma dor mai mereu mi e greus a ma ridic si din pat acuma. crying... am uitat sa precizez ca am doar 16 ani, 55 kg si 1.72 m. Funda pentru cine ma poate ajuta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| yonela13 a răspuns:

Mai, eu nu stiu ce probleme ai tu. S-ar putea sa ai romatisc (daca asa se scrie) du-te la doctor, sau intreabati parintii daca ai avut probleme cand erai mic

11 răspunsuri:
| NuMaContrazice a răspuns:

Salut, si pe mine ma dureau picioarele pana cand mi-am dat seama ca e din cauza ca nu fac miscare! Atunci am incercat sa fac genoflexiuni si nu am putut face decat 15! Iti dai seama ce slabiti erau muschii picioarelor asa ca am inceput sa fac sport si ma simt foarte bine, si am si crescut.Ma durea si spatele, si am inceput sa fac abdomene si exercitii pentru muschii spatelui si acum nu ma mai doare absolut deloc! Eu zic ca ar fi bine sa te apuci sa faci sport, dar ar fi si mai bine sa mergi la un doctorwinking.

| andrw1929 a răspuns:

Poate fi si din cauza faptului ca esti in crestere dar si pentru ca stai in casa fara sa faci nimic mai iesi pe afara in oras pe undeva happy!
Succes!

| cosmin3confuz explică (pentru andrw1929):

Mersi ...chestia e ca am mai avut ceva ce am omis... am jucat acum vreo 2 - 3 luni fotbal. si cand a venit adversaru spre mine am vrut sa intru la el la minge, dar nu am observat ca era nisip pe ciment si am alunecat acolo si m-am dus practic in fund dar m-am lovit si la putin la genunchi, iar parca de cam atc ma cam dor picioarele in special cel pe care am cazut! parca mi se scoate osul piciorului respectiv cand incerc sa alerg. E grav, trebuie sa fac o radiografie?

| SparkleO a răspuns:

Salut.
intr-adevar, ar fi bine sa mergi la doctor.
tin sa te anunt ca si pe mine m-au durutpicioarele rau, dar am gasit o explicatie. iarna trecut am dormit doar in pantaloni trei sferturi... reumatism.
am inceput sa fac genoflexiuni seara, si totul s-a rezolvat.

| yonela13 a răspuns:

Iti spun eu de ce te dor picioarele. pentru ca nu faci miscare! In aceeasi situatie sunt si eu, nu ies afara din casa decat cand arintii nu sunt acasa si trebuie sa merg la magazin. Nu am mai iesit afara de 3 zile. Sfatul meu este sa mergi la fotbal sau cel putin mai deplaseazate si tu laughing Sper ca ti-am fost de ajutor

| cosmin3confuz explică (pentru yonela13):

Mai ies o data pe saptaman in oras, cat de cat... dar nu situ inainte cand faceam cam acelasi lucru ba chiar am stat acum vreo 2 veri fara sa ies deloc la fotbal si am stat doar la pc dc nu m-a durut deloc atunci? ha?

| Low72 a răspuns (pentru cosmin3confuz):

Dar te lasa parintii in oras?

| cosmin3confuz explică (pentru Low72):

Da...

| yonela13 a răspuns (pentru cosmin3confuz):

Mai, eu nu stiu ce probleme ai tu. S-ar putea sa ai romatisc (daca asa se scrie) du-te la doctor, sau intreabati parintii daca ai avut probleme cand erai mic

| Low72 a răspuns:

Du-te fa miscare big grin,du-te si inoata,fa ceva, joaca fotbal, ca din cauza la cum stai mult pe scaun, doamne fereste(daca ai "gauri" in genunchi si intra cineva cu crampoanele in picior e si rupt osul), de aia nu stau asa mult doar 3 ore pe zi, 1 ora dimineata, una dupa amiaza, si seara, iar daca ai laptop, stai in patwinking..Eu joc fotbal si la urma mers la strand,lac,unde o fi, si seara, ma intorc, mananc stau pe pc, aprind televizoru in camera si adorm laughing... Am un program putin ciudat. Sper ca te-am ajutat. P.S: Daca te plictisesti si e cald citeste o cartewinkinghappy

| Tekh a răspuns:

Cel mai bine du-te la doctor...nu are treaba ca esti in crestere nu e normal sa ai asa dureri

| cosmin3confuz explică (pentru Tekh):

Chestia e ca am mai avut ceva ce am omis... am jucat acum vreo 2 - 3 luni fotbal. si cand a venit adversaru spre mine am vrut sa intru la el la minge, dar nu am observat ca era nisip pe ciment si am alunecat acolo si m-am dus practic in fund dar m-am lovit si la putin la genunchi, iar parca de cam atc ma cam dor picioarele in special cel pe care am cazut! parca mi se scoate osul piciorului respectiv cand incerc sa alerg. E grav, trebuie sa fac o radiografie?