| Anonymus3000 a întrebat:

Cand fac genoflexiuni imi tot trosneste intruna genunchiul drept si cand alerg ma doare umarul drept si cand dau din umei inainte si inapoi imi trosnesc? De ce? Inainte nu imi trosneau cum fac sa nu mai trosneasca? Oare imi lipseste calciu ce sa intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Hyperion_5064 a răspuns:

Incalzeste-ti articulatiile inainte sa faci efort, iti trozneste fiindca nu sunt suficient de flexibile. O incalzire de cel putin 20 minute inainte de genoflexiuni sau alergare iti va rezolva problema.
P.S Mai conteaza si cat de sanatoasa este alimentatia.