| Anonymus3000 a întrebat:

De aproximativ o saptamana a inceput sa ma doara gatul si am inceput sa il tratez cu caiuri si cu Decasept ( acea pastila care coloreaza gura in albastru) dar vad ca nu prea are efect si inca ma doare gatul si destul de tare ce imi mai puteti recomanda? ce sa fac sa nu ma mai doara asa tare gatul? ori ce leac e bine venit. A si mai am o intrebare: Laptele cumva agraveaza durerile de gat? dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Laptele nu face rau la gat eu cand patesc ca tine stau vreo 5 zile si imi trece daca iei pastile in vreo 2 zile jumate iti trece.

| kleorys a răspuns:

Ceau eu cand sunt racita mananc lamaie, miere de albina, si beau mult ceai, si normal imi iau si medicamente bioflu, paracetamol, etc. happy Iar laptele e bun can ai lipsa de calciu, magneziu dar de gat nu cred!

| eugem35 a răspuns:

Tati la doctor cu tine, nu mai sta asa ca nu este bine, si dac nu vrei sa te duci la doctor foloseste bio parox spray,
dr te sfatuiesc sa te duci la medic,

| Aymris a răspuns:

Daca a trecut deja o saptamana poti avea o infectie mai urata si sfatul meu este sa te duci la doctor. Este cel imi bine asa el va sti ce trebuie sa iei. Nu mai lua medicamente dupa ureche pentru ca poti sa iti distrugi sistemul imunitar si sa iei pastile degeaba apoi. Si laptele nu are nici o treaba happy nu mai sta si fugi la doctor tongue

| irinac_5400 a răspuns:

O lamaie stoarsa+miere de albine+apa calduta.Ia si echinaceea pentru stimularea imunitatii. Dc vrei sa te vindeci mai repede neaparat sa faci gargara cu bicarbonat de sodiu dizolvat in apa calduta, de mai multe ori pe zi...e f eficient.Multa sanatate!