| Giovannyy a întrebat:

Sal TPU sunt baiat am 23 ani deci imi este rusine sa zic dar am nevoie de sfatul vostru, dimineata cand ma trezesc am un gust ciudat in gura si in camera miroase f urat cand ma trezesc chiar daca ma spal pe dinti. oare sa fie de la stomac? Mi-am facut o iubita de cateva saptamani si imi este rusine sa dorm la ea help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate ai carii in gura, sau poate din stomac...
Trebuie investigat si eliminat pe rand.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Este foarte posibil să ai pietre în amigdale (tonsil stones) şi de aici să vină mirosul urât. Uită-te în oglindă cu o lumină şi apasă uşor pe amigdale cu un bețişor de urechi. Amigdalele au cripte şi acolo rămân câteodată resturi de mâncare care esențial putrezesc. După ce le scoți, fă gargară cu sare.

Atât ai grijă când apeşi să fii atent să nu îți dai sângele. Amigdalele sunt bogat vascularizate şi pot sângera. Nu e periculos, dar e neplăcut şi riscul de infecții creşte.

| Florian80 a răspuns:

Nu e de la igiena dentara...cred ca ai probleme cu fierea.sa fii atent ce mananci.