| geaninadiana a întrebat:

Sall.Cum imi pot convinge parintii ca nu imi trebuie aparat dentar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rossi46 a răspuns:

Nu incerca sa-ti convingi parintii. Cel mai probabil esti mica acum si e perioada cea mai propice pentru a indrepta aceasta problema. Peste cativa ani cand baietii se vor uita urat la tine, ai sa-ti doresti tu sa remediezi problema si nu ai sa mai poti. In concluzie, mai bine suferi un an, doi si te bucuri o viata decat sa te bucuri un an doi si sa suferi o viata.

1 răspuns:
| fabiola a răspuns:

Convinge-i sa mergi la medic si sigur vor asculta de sfatul acestuia! Aparatul dentar nu este un moft asa trebuie luate masuri!