| McAlLe97 a întrebat:

Sall big grin am nevoie si eu de niste informatii cineva care a mai trecut prin asta daca e plizz big grin
Am avut o carie la dinti din fata si am fost la dentist sh mi-am sos nervul si mi-am plombato... e normal sa ma mai doara dupa ce mia plombato? dau funda plizz big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lea72 a răspuns:

Da, cateva zile te mai poate durea, dar va dispare durerea.

2 răspunsuri:
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Am patit la fel, dar dupa ce mi-a plombat-o n-am mai simtit nimic. thinking

| DumiY a răspuns:

Si eu mi-am plombat o masea si dupa nu am mai avut nimic. Nu mai m-a durut nimic. La tine poate e din cauza ca dentista sau dentistul nu ti-a scos tot nervul. Ia o pastila un nurofe iar daca peste cateva zile nu-ti trece du-te la doctor.