| killllls a întrebat:

Sall daca mananc numa dulciuri si prostii in cat timp pot sa ma ingras P.S:Sunt prea slab

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felicia14 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa maninci dulciuri si prostii.Te poti ingrasa dar vaei avea probleme cu altceva
http://www.andreearaicu.ro/......prea-slaba
Considera informatia la genul masculin:)

7 răspunsuri:
| sanda45 a răspuns:

Ca esti prea slab si vrei sa te ingrasi, inteleg...dar nu te ingrasa cu prostii si dulciuri care sunt daunatoare si care pot provoca boli grave, cum ar fi diabetul...eu zic sa mananci sanatos, tot ce-ti pune mamica-n farfurie si sa nu refuzi niciodata o portie de brocoli, ca e echivalentul de sanatate a unei cutii cu vitamine!

| kbxftw a răspuns:

Nu aşa te îngraşi.

| AR1373 a răspuns:

Baga tot si intr-o luna te vei ingrasa 5-10kg.Cred...

| BaciuGheorgheCristian a răspuns:

Poi poti sa mananci cat poti ca daca nu pui pe tine sau sa mananci dar apoi sa dormi sau sa nu faci nimic si atunci cu siguranta o sa te ingrasi dar apoi daca nu te mai poti opri nu o sa fie bine mai bine tine un rezim de ingrasare si poate o sa mearga!

| pizzahut a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa faci asa ceva! Este posibil sa nu te ingrasi cum doresti tu, adica uniform, ci doar sa-ti dereglezi metabolismul si sa faci burta sau celulita. De asemenea, te poti imbolnavi. Iti recomand mai degraba sa respecti mesele zilei si sa faci cat de mult sport poti, astfel incat muschii tai sa se intareasca si sa pari mai solid. Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cantitatea consumata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu merge cu asta,nu e bine!
Mănâncă bine.
Trebuie să încerci să mânci o gamă foarte variată de alimente,pentru a te asigura că organismul tău primeşte tot ce îi trebuie.
Puţin şi des.
Încearcă să mănânci alimente care conţin multe proteine cum ar fi peşte,carne,ouă,lapte,brânză,fasole,mazăre, conopidă, brocolli.
De asemenwa, ai nevoie de carbohidraţi cum ar fi pâine, paste, cereale şi bineînţeles o mulţime de fructe, legume proaspete.
Să nu excludem mişcarea, foarte importantă, evită sedentarismul pe cât posibil.
Te pup!