| Crysty1996 a întrebat:

SAll eu in fiecare zi fac axercitii pentru musculatura: 20 de abdomene in 3 serii 20 flotari in 3 serii am un extensor si fac de 15 ori ridicari ca la gantere tot in 3 serii la piept 15 tot in 3 serii si [pentru umar tot 15 in 3 serii si pentru spate tot cu extensoru 15 in 3 serii cam asa este exercitiu meu zilnic ce ziceti este bun? aa si mai am o intrebare tot aici in fiecare zi de cta eori fac tot antrenamentu complet simt cu se zbuciuma muschii este un lucru bun sau rau? si cum trebuie sa simt cand imi cresc muschii aaa si venele mi se umfla ca si cum miar pocni pe toata mana dreapta si stanga VA ROG SA IMI RASPUNDETI LA ACESTE INTREBARI DAU SI FUNDAAAAAAAAA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Denyzalovely a răspuns:

Nu se intamppla nimca! numai ca inima in acel moment bate mai tare si pompeaza sange mairepede si asa mai departe intelegi tu!
In momentul in care muschii te dor inseamna ca iti cresc!
Iar atunci cand venele ti se maresc. pfiu asta nu e un motiv de panica este frt normal pentru organism sa actioneze asa!
Si taicamiu este la fel face ca tine mult efort si uite cum apar venele!
In general asa se intampla! funda plz plz plz?

2 răspunsuri:
| madalinaox a răspuns:

Pai de pui prea mult efort, e un lucru normal sa simti asta, iar venele pentru ca ai stat incordat cat ai facut antrenamentul...serios stiu cum e iubitlu meu tot asa e

| Marvula a răspuns:

Nu cam faci bine trebuie sa te antrenez pina ce obosesti dar nu pina ce nu te poti misca trebuie sa alergi cit mai mult, chiar nici eu nu fac asa de multe exercitii cind te antrenez ti se ridica tensiunea si se umfla venele eu nu stiu dauneaza asta sau nu la mine de la 13 ani mi se umfla venele tot ma antrenam asa ca tine dar acum fac cite putine. tu toate exercitiile acestea trebuie sa le inparti faci dimineata amiaza si seara