| anonim_4396 a întrebat:

am 13 ani aproape 14, 60-70 kg 1.72 inaltime aproximativ cred ca am un pic mai mult inaltime ce ziceti trebuie sa ma apuc de un sport si daca da dati-mi si sportul potrivit dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gocops a răspuns:

Fotbal ma frate ca orice barbat, nu trebuie sa te duci intr-o sala sa dai bani, si sa-ti strici programul in funcite de antrenamente, asta e o prostie pentru oamenii care nu au ce face cu timpul lor, du-te pe teren si joaca fotbal cu prietenii si colegii de clasa

7 răspunsuri:
| Alecsandra95 a răspuns:

Poti sa te apuci de baschet. happy

| Feelings14 a răspuns:

La varsta e foarte bine. daca vrei sa te inalti, baschetul ajuta. :*

| Raggy a răspuns:

E foarte bine 1.72m la 13 ani. Daca vrei sa te apuci de un sport, insearca baschet sau handbal.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți merge foarte bine pe înot, antrenează toți mușchii, inclusiv cei ai feței.
Pa, pa.

| Mariusone123 a răspuns:

Nu-mi place deloc baschetul...

| marianvranceanul1 a răspuns:

Incearca ceva gen de dans.

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

La 1.72, 60 - 70 de kilograme este bine.
Cel mai sanatos si eficace sport este inotul.

Multa sanatate!