| mennenspeed a întrebat:

SAll TPU! Am arsuri la stomac, si chiar nu mai suport, ce remedii naturaliste stiti? pe moment? ce ar trebui sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| tunary a răspuns:

Un ceai de menta dar sa nu fie cald, sa fie caldut, sa adaugi miere in el. Daca ai miere mai multa ia si inainte o lingurita.

| mgtow a răspuns:

Apa calda in bidon, o lasi pe burta si trimite pe cineva din parinti sa cumpere pastile de dureri gastrointestinale.

| znstr a răspuns:

Sucul de orz sau de grau ajuta la eliminarea aciditatii din stomac. Multi oameni folosesc otet diluat in apa, banuiesc ca si asta ar fi un remediu. Bananele, varza cruda si sucul ei ajuta de asemenea. Eu mereu ma bazez pe argila: iei niste praf de argila, il lasi intr-un pahar cu apa si bei amestecul dupa fiecare masa.
Incearca si ceaiurile: La o cana cu apa clocotita se pune o lingura de radacina proaspata de ghimbir. Poti sa incerci si cu 2 linguri de galbenele intr-un litru de apa rece si fierbi timp de 15minute si se beau cam 3 cani pe zi. La fel si cu ceaiul de musetel.

Poti incerca si suc de aloe vera, sau pui o lingurita de bicarbonat de sodiu in apa, si bei compozitia, ajuta la eliminarea refluxului gastroesofagian(arsuri). Mananca si putina miere de albine, si ea face bine. Sanatate!