| Mayumi a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Deci :de o luna ma tot doare gatul si ambele amigdale sunt foarte umflate. Am luat ceva medicamente de ragusala (pentru ca am si ragusit) iar dupa am continuat sa mai iau pentru ca scria ca sunt si pentru gat, dar inca nu mi-a trecut. Va rog sa ma ajutati! Voi ce medicamente ati luat cand ati fost asa? Fundaaaaa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Herb a răspuns:

Si pe mine m-a durut rau de tot, am avut aceleasi simptome ca tine, eu am luat Nurofen 400 si ceva de supt parca!
Am luat la 12 ore nurofen, dropsuri din astea Halls! Si in 2 zile a trecut!

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Cred ca e ceva mai mult decat un simplu gat inflamat.Mergi la medic, e cel mai bine!

| ninimih a răspuns:

Du-te la medic cat de repede poti

| Chio9 a răspuns:

Si pe mine ma doare de vreo luna jumate.
Cu ce m-am tratat... cu bere rece si inghetata.
Totusi inca ma doare. laughing)

O trece el candva dac-o vrea.

Nu lua medicamente pentru orice ****, pentru ca dupa aia se obisnuieste organismul cu ele si cand ai ceva mai grav nu-si mai face efectu. Domane fereste de ceva mai grav.

Imbraca-te bine, du-te alearga undeva sa transpiri, vi acasa faci un dus fierbinte manc bine bei un ceai si la somn.
Si o sa-ti revi.

Sanatate!