| mennenspeed a întrebat:

SAll TPU! Am o mica intrebare : vreau sa folosesc bicarbonat de sodiu pentru albirea dintilor, este pentru prima data. Este bine sa folosesc? si modul cum se foloseste.
Cei care ati folosit ce parere aveti? chiar albeste dintii acest praf?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Laura164 a răspuns:

Eu zic sa nu incerci, risti prea mult, cel mai bine ar fi sa mergi la dentist sa ti albeasca el.

| Vio199 a răspuns:

Deci: da, si eu folosesc si merge doar ca eu nu ma dau doar cu bicarbonat. Ma spal pe dinti cu pasta (de dinti) sa imi umezesc dintii, ma dau cu bicarbonat, apoi cu sare (ptc bicarbonatul ia foarte putin din smaltul dintelui foarte, foarte putin iar, sarea repara) daca dupa mai multe spalari cu bicarbonat te dor gingiile sau cv nu-l mai folosi pana trece apoi poti sa-l refolosesti.P.S. dupa ce te dai cu bicarbonat, nu clati pe loc, lasa putin sa actionezewinking

| Amberfine a răspuns:

Deci eu am incercat si sa stii ca mari schimbari nu au fost, deci doar pierdere de timp

| Andreea19Alina a răspuns:

Deci parerile sunt impartite, unele persoane recomanda bicarbonatul pentru ca ar albii dinti, iar unele persoane spun ca discptruge smaltul dintilor..eu nu am incercat caci nu vreau sa rischappy

| Melymonade a răspuns:

Am încercat și eu, îți albește dinți, dar are un gust oribil. Trebuie să pui puțin bicarbonat pe o periuță de dinți și să freci. De 3 ori pe săptămână este de ajuns.
Sper că te-am ajutat happy

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Rezultatele apar dacă te speli regulat, pui peste pasta de dinți și te speli în mod obișnuit.
Pa, pa.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii : daca este folosit prea des, el ataca smaltul dintilor.Deci,il folosesti de 2 ori pe saptamana.Peste pasta de dinti presari bicarbonat si te speli.Eu ma spal, rezultate sunt dar nu wow.Incearca si tu!

| fuzzer a răspuns:

Daca incerci,nu risti mare lucru,pentru ca oamenii, cand traiau strabunicii tai, ei foloseau sare si altceva.E o idee buna, dar un medic, ti-ar recomanda si alte solutii.Succes!

| TravisForest a răspuns:

Buna. Parerea mea este sa nu incerci. O prietena de-a mea a incercat anul trecut si nu prea a fost vreo diferenta, plus ca iti afecteaza si dintii. Mai bine mergi la dentist si iti albeste el dintii, acolo chiar se vede diferenta.

O seara buna!

| MadMoan a răspuns:

Doamne ce aveti ma toti cu "Nu vreau sa risc" parca se intampla dracu ceva laughing eu am incerc si chiar iti albeste dinti da trebuie sa te speli in fiecare zi...si daca nu vrei sa folosesti bicarbonat spalate cu pasta de dinti dupa fiecare masa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Da este bine să foloseşti, pui peste pasta de dinţi şi te speli normal.
Te pup!

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute