| Anonimusrocraft a întrebat:

Sall Tpu.Am O mica problema.Sunt ragusit de 1 spatamana si ceva dar pot vorbi. si dimineata vorbesc clar dar dupa aceea vorbesc asa cu intrerutul ex:Vorvesc(cam asa vorbesc eu dupa 2-3 ore) s-ar putea sa imi schimb vocea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ia o pauza totala de la vorbit vreo 2-3 zile si iti va trece!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vorvesti sau latriilaughing

| RoryM a răspuns:

Pai eu cand sunt ragusita iau o lingurita de sirop de brad..si iau un timp si imi trece
sau
te poti duce la farmacie(le spui problema) si iti vor da pastile de supt ..stiam ca se luau dupa ce luai masa si timp de jum de ora nu ai voie sa mananci nimci.dar oricum iti vor spune ele.

sau iti mai faci un ceai cu lamaie si o lingurita de miere..asa mai faceam eu

Sper ca te-am putut ajuta

| Martin_Alex_1985 a răspuns:

Ce-l mai probabil ti se schimba vocea am avut aceeasi problema si nu te mint.O sa iti revi.

| InnaFram a răspuns:

Ai incercat, ceai de frunze de ceapa uscata, alba cu miere?