| RayM3 a întrebat:

Sall TPU, am o problema si nu imi place deloc sad

De vreo 2 saptamani tot ma doare urechea stanga, ca si cum cineva ar apasa tare in ea, si nici nu prea mai aud cu ea, timpanul nu e spart pentru ca cand ma tin de nas si imping, se umfla amandoua timpanele. Am incercat sa imi pun vata cu spirt dar din pacate degeaba sad

Puteti sa ma ajutati careva? Ar fi super happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rippE a răspuns:

Ai dop de ceara. Cauta in farmacii solutii pentru copii/adulti si o iti rezolve problema..Fix asa am avut si eu
Numai bine!

| RayM3 explică (pentru rippE):

Mersi mult big grin

| rippE a răspuns (pentru RayM3):

Cu placere happy

3 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Am o mare curiozitate: cum ai putut vedea ca se umfla amandoua timpanele?

Si am si un sfat excelent: mergi la ORL. Chiar daca timpanul nu ti se pare perforat, tot poti avea otita. Si nu mai pune vata cu spirt, nu ajuta.