| Coryyyyy a întrebat:

Sall, TPU. As vrea sa slabesc cel putin 2 kg pe saptamana. ce imi recomandati (dieta, exercitii)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gen_Larisa_1999 a răspuns:

Eu te-as recomanda asa : dimineata cand te trezesti bea o cana cu apa! (mereu) aceasta ajuta stomacul sa nu se inbolnaveasca, apoi dimineata mananca ceva usor gen (ou fiert, sandwitch etc.) apoi la pranz incearca sa mananci dar sa nu te saturi happy poti manca chiar mancare gatita happy iar seara eu iti recomand doar salata happy! cel mai important e sa ai doar 3 mese principale si sa nu ai gustari intre mesehappy! iar cina inseamna intre orele 5-6! apoi tot la fel de importante sunt exercitiile fizice! eu iti recomand alergatul! dar toate exercitiile de orice gen sunt bune exemplu: dansul, saritul corzi (elasticului) sau chiar plimbatul happy! cel putin 30 minute! happy
sper ca te-am ajutat :*!

7 răspunsuri:
| RwBeN a răspuns:

Iati o bicicleta sau niste role si plimbate prin parc cat de mult poti... nu mai manca dulciuri... bea multa apa big grin

| TenKode a răspuns:

O dieta bazata pe fructe si legume

| CandyღDulceata a răspuns:

Daca vrei sa slabesti ( burta ) fa abdomene, daca vrei sa dai jos de pe picioare fa genoflexiuni happy cam astea is cele mai utile sa nu uitam flotarile baftawinking

| Ctmfresh28 a răspuns:

Pai sora mea tine un fel de sieta si a slabit 2, 4 kg in prima saptamana, pai din cate stiu manca mai mereu salata de rosi cu castraveti si cu, telemea sau ton la conserva sau sunca presata, nu manca dulciuri deloc si nici cartofi si de la ora 5 dupa amiaza nu mai mnca ca mancarea de seara ingrasa cel mai mult, si despre exerciti ea lucreaza la vreo 2-3 km de casa si face zilnic cel putin 6km pe jos... funda?

| alidod a răspuns:

Eu as spune să faci
Flotări, Genoflexiuni, Alergare pe loc,
si să mânânci mai Puţin
din cele Nesănătoase
iar din Exercicile Recomandate
numite Flotări, Genoflexiuni, Alergare pe loc, vreau să le faci după
prima Masă

| Rebb00 a răspuns:

Salut. Si eu vreau sa slabesc destul de mult..insa nu asta e ideea. Nu stiu cum esti tu, insa eu nu prea am ambitia. Insa, ma gandesc sa te intreb, poate te intereseaza, daca nu vrei sa-mi dai add pe messenger si sa 'tinem' o dieta impreuna 'online'. Adica, vedem noi, sa incercam sa mancam aceleasi lucruri si sa vedem cat slabim, poate asa ne ambitionam amandoua big grin. Am facut un e-mail ca sa nu-l pun public pe al meu, deci da-mi add daca vrei pe anonymus_alandala @ yahoo.com. P.S. Teorie stiu in prostie, deci iti pot raspunde cel putin la intrebari, insa cu practica e mai greu...