| TheCraftingHero a întrebat:

Astazi am observat ca am pe piciorul stang si pe fund niste bubite mici, neumflate, la nivel cu pielea.Nu stiu ce sunt, nu ma mananca sau ceva. Poate fi din cauza ca am bronsita acuta?(sunt pe tratament de 2 zile).sau este altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iulian1302 a răspuns:

Buna. Acele bubite nu au absolut nici-o legatura cu bronsita acuta. Exista posibilitatea ca ele sa fi aparut in urma administrarii medicatiei pentru bronsita ( o posibila reactie alergica ). Daca intr-adevar este vorba de o reactie alergica, acele bubite se vor extinde si pe restul corpului. In schimb, o alta varianta este aceea ca te-ai iritat de la un anumit lucru cum ar fi obiectele de imbracaminte. Nu sunt excluse muscaturile de insecte ( si ele se manifesta sub forma unor alergii locale)!

2 răspunsuri:
| Staif a răspuns:

Nu are nici o legatura cu bronsita.
Mergi la medic. Cauzele poti fi diverse. Nu neglija!

| Deniz-cidem_Cornea_1972 a răspuns:

Trebuie sa mergi la un dermatolog sau la psihiatrie.