| bigigiemall a întrebat:

azi mi-a venit un gand sa-mi iau tensiunea si aveam 14 cu 8? e grav
Tin sa mentionez ca am 16 ani si in ultimu timp am fost cam stresat
Nu vreau sa incep cu tensiunea de la anii astiasad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Într-adevăr, tensiunea e cam mare pentru vârsta ta dar dacă spui că ai fost stresat în ultima vreme, atunci se explică.
Încearcă să nu te mai laşi stresat de toate lucrurile din jur, odihneşte-te mai mult, bea ceaiuri, etc.
Dacă vei continua să ai această tensiune, va trebui să mergi să faci o electrocardiogramă deoarece cu inima nu te joci.

Numai bine!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un cardiolog, un E.K.G., tensiune de efort, etc. pentru a îndepărta orice dubiu că ai avea posibile probleme cu tensiunea ori afecțiuni asociate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
14 cu 8 nu-i tensiune asa mare.
Nu trebuie sa te ingrijorezi.
Incearca sa nu mananci sarat, sa nu te mai stresezi.
Te pup!